Konkursy

Konkurs historyczny

Zespół Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu wielickiego do udziału w Konkursie literacko- plastycznym „Śladami historii”- edycja II

czytaj

Turniej gier świetlicowych

Poranną porą, we wtorek 11 czerwca w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się turniej gier świetlicowych. Uczniowie podzieleni na grupy wzięli udział w sześciu grach tj. „Piłkarzyki”, „Dobble”, „Memory”, „Puzzle – owoce i warzywa”, „Wielki wyścig”, „Mistakos – walka o stołki”.

czytaj

Czytam z wiosną

Jak najlepiej przywitać wiosnę? Czytając wiersze! Najlepiej właśnie o niej, bo długo wyczekiwana Pani Wiosna bardzo lubi słuchać słów o swojej urodzie, kwiatach, motylach, pąkach na drzewach i śpiewie ptaków.

czytaj

Konkurs recytatorski

W grudniu uczniowie klasy 2LA wzięli udział w Konkursie Recytatorskim ,,Wierszyki łamiące języki” organizowanym przez Powiatową Poradnię Pedagogiczno-Psychologiczną w Wieliczce.

czytaj

Konkurs

Lubisz czytać książki? Lubisz malować, wyklejać, tworzyć swoje arcydzieła? A może lubisz tworzyć  swoje własne opowiadania?

czytaj

Olimpiada zdrowia

„Zdrowie kochamy, więc o nie dbamy” – pod takim hasłem odbyła się II Szkolna Olimpiada Zdrowia zorganizowana dla uczniów klas 4-7 SP.

czytaj

Nagrody rozdane

Już po raz trzeci nasza szkoła była organizatorem ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Uroki naszej okolicy” i podobnie jak rok temu, 10 maja zaprosiliśmy laureatów na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.

czytaj

Finał konkursu fotograficznego

Dnia 10 maja w Zespole Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce, można było oglądać 12 nagrodzonych i wyróżnionych albumów, nadesłanych na konkurs fotograficzny „Uroki naszej okolicy II”

czytaj

Goście z Radwanowic

W drugą grudniową środę, naszą szkołę odwiedzili goście z gimnazjum w Radwanowicach. Byli to jedni z laureatów konkursu fotograficznego „Uroki naszej okolicy”.

czytaj

Moje ulubione zwierzę

W czwartek 27 października odbyło się długo oczekiwane ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pt. „Moje ulubione zwierzę”. Konkurs został zorganizowany z okazji Światowego dnia zwierząt obchodzony w październiku.

czytaj

Bezpieczna droga do szkoły

We wrześniu i październiku w naszej szkole wychowawcy przeprowadzili zajęcia mające na celu przypomnienie i pogłębienie wiedzy o tym, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu po zajęciach.

czytaj

Rozstrzygniecie konkursu fotograficznego

Dnia 2 czerwca w Zespole Szkół im. Brata Alojzego Kosiby (Kampus Wielicki) odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego konkursu fotograficznego dla uczniów gimnazjów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność intelektualną.

czytaj

Artystyczny sukces

Miło nam poinformować, że w IV gminnym konkursie plastycznym „Kapliczki, krzyże przydrożne i figury świętych w gminie Wieliczka” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Mietniowie, CKiT w Wieliczce

czytaj

Konkurs wiedzy o Polsce

Majowe święta – Dzień Flagi RP oraz Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja były – jak co roku -pretekstem do przeprowadzenia konkursu wiedzy o Polsce. Do zmagań stanęły klasy gimnazjalne oraz uczniowie klasy 6L.

czytaj