Konkurs wiedzy o patronie

Hucznie obchodzony w szkole Dzień Patrona to zawsze dobra okazja, aby sprawdzić wiedzę uczniów o Alojzym Kosibie. W tym roku do konkursu wiedzy przystąpili uczniowie klas 6L, 3G i 1PP. Pytania dotyczyły życia „Alojzeczka”, jak nazywany był zakonnik w Wieliczce. Startujący w konkursie nazywali miejsca związane z życiem kwestarza – klasztor, miejsce pochówku itp., rozpoznawali habit franciszkanina, wykazywali się wiedzą dotyczącą znajomości wyrazów związanych z życiem klasztornym. Wszyscy wykazali się sporą wiedzą dotyczącą pracowitego życia naszego patrona. Po podliczeniu punktów jury wyłoniło zwycięzców: I miejsce zajął Grzegorz z klasy 1PP, II – Marcin z klasy 3G, a III – Weronika z klasy 6L. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Konkurs przygotowały A. Romańska i K. Majcherczyk.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwitter