Półkolonie 2016

Półkolonie “Wakacyjne harce” i “Ekologiczne harce”

Nadeszły wakacje, a więc czas przeznaczony na odpoczynek i zregenerowanie sił po trudach roku szkolnego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców nasza szkoła zamienia się w miejsce, gdzie dzieci mogą spędzić atrakcyjnie wakacyjny, wolny czas. Przez najbliższe 3 tygodnie dzieci będą wypoczywały na 2 półkoloniach:
– od 27 czerwca do 1 lipca – „Wakacyjne harce”
– od 4 lipca do 15 lipca – „Ekologiczne harce”
Na organizację półkolonii szkoła pozyskała środki finansowe z następujących źródeł:
-Telewizja Polska S.A. – Reklama Dzieciom
– Fundacja „ENERGA” Gdańsk
– Gmina Wieliczka oraz Gmina Niepołomice
– Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie
Uczestnikom półkolonii zapewniamy urozmaicony i bogaty program – liczne wycieczki, wyjścia na basen, zajęcia plastyczne, kulinarne, ruchowe, terapeutyczne (m.in. dogoterapię), warsztaty ekologiczne, konkursy z nagrodami oraz smaczne posiłki. Program półkolonii został opracowany tak, aby pobudzić i rozwijać aktywność fizyczną dzieci, doskonalić ich umiejętności i zainteresowania, a także zainteresować je najbliższym otoczeniem oraz zagadnieniami ochrony środowiska. Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie na bieżąco będziemy zamieszczać relacje z aktualnych wydarzeń!

Opracowała: M. Majka

Pokaz kolekcji mody recyklingowej „LATO 2016”

Dzisiaj uczestnicy półkolonii „Ekologiczne harce” zaprezentowali się na modowym wybiegu z kolekcją mody recyklingowej „LATO 2016”. Głównym celem naszego pokazu było propagowanie  idei  czystego środowiska oraz zwrócenie uwagi na możliwości powtórnego wykorzystywania odpadów.

czytaj

Na eko-fali płyniemy dalej!

Drugi tydzień „Ekologicznych harców” rozpoczęliśmy od wycieczki na koronę zapory wodnej w Dobczycach, gdzie dowiedzieliśmy się sporo o zadaniach zbiornika wodnego i wykonaliśmy wspólnie z naszą panią przewodniczką ciekawe doświadczenia z wodą.

czytaj

Harce w krakowskim Zoo i Frankówce Małej

Dobiegła końca pierwsza, realizowana przez naszą szkołę półkolonia – „Wakacyjne harce”. Za nami dwie wspaniałe wycieczki – do krakowskiego Ogrodu Zoologicznego oraz gospodarstwa agroturystycznego „Frankówka Mała” w Cichawce.

czytaj