„Ekologiczne harce” – startujemy!

W tym tygodniu rozpoczęliśmy nową przygodę z „Ekologicznymi harcami”. Nasza półkolonia została przygotowana z myślą o podnoszeniu świadomości ekologicznej uczniów naszej szkoły. Bardzo ważne jest, aby kształtowanie postaw proekologicznych odbywało się od najwcześniejszych lat życia dziecka. Naszą ekologiczną przygodę rozpoczęliśmy od wycieczki do Centrum Ekologicznego w Baryczy, gdzie zapoznaliśmy się ze sposobem segregacji odpadów oraz funkcjonowaniem składowiska śmieci, śmieciarek, pracy kompaktorów zagniatających odpady, sortowni i kompostowni. Zobaczyliśmy również punkt zbiórki odpadów wielkogabarytowych i dowiedzieliśmy się jakie odpady można do niego dostarczać. Minione dwa dni to również czas wspaniałej zabawy na basenie w Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym „Solne Miasto” oraz w trakcie zajęć dogoterapii z naszym nowym czworonożnym przyjacielem Kazikiem. Nie zabrakło również ekologicznych zajęć plastycznych, w czasie których powstały eko-ludki z wykorzystaniem materiałów odpadowych.

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus