Harce w krakowskim Zoo i Frankówce Małej

Dobiegła końca pierwsza, realizowana przez naszą szkołę półkolonia – „Wakacyjne harce”. Za nami dwie wspaniałe wycieczki – do krakowskiego Ogrodu Zoologicznego oraz gospodarstwa agroturystycznego „Frankówka Mała” w Cichawce. W upalny czwartek całą wesołą, kolonijną gromadą udaliśmy się do Lasku Wolskiego na spotkanie z przedstawicielami blisko 270 gatunków zwierząt, które zamieszkują krakowskie zoo. Ogromne wrażenie zrobiły na nas oczywiście pingwiny Humboldta, żyrafy, słonie, uchatki czy wreszcie drapieżniki – lew, tygrys oraz pantera. Wielką radość sprawił dzieciom pobyt w mini zoo, gdzie można było pogłaskać i nakarmić zwierzątka – osiołka, kózki, lamy czy świnki wietnamskie. Dzisiaj z kolei dzieci udały się w podróż do malowniczego zakątka w okolicach Nowego Wiśnicza – miejscowości Cichawka. Znajduje się tutaj gospodarstwo agroturystyczne, w którym wzięliśmy udział w warsztatach sensorycznych (poznajemy zioła) oraz kulinarnych (pieczenie podpłomyków). Miło spędziliśmy czas na świeżym powietrzu w otoczeniu łąk i lasu.

Przed nami kolejne przygody na drugiej półkolonii „Ekologiczne harce”, a póki co składamy serdeczne podziękowania za troskliwą opiekę nad dziećmi paniom wychowawczyniom: Renacie Zaworze, Joannie Michałek – Balonek, Dorocie Dziadusz, Magdalenie Kosińskiej – Pasek, Adriannie Znamirowskiej, Justynie Rosół, Justynie Koszler oraz Joannie Szostak!

Do zobaczenia w przyszłym tygodniu na „Ekologicznych harcach”!

Opracowała: M. Majka

Facebooktwittergoogle_plus