Dzień pełen wrażeń

To był dzień pełen wrażeń, ale zanim o nim opowiemy zacznijmy od początku – co go zainspirowało? Z całą pewnością wszyscy od dawna wiedzą, iż nasza szkoła w sposób szczególny zwraca uwagę na rolę zwierząt, zwłaszcza tych z najbliższego otoczenia. Podkreśla potrzebę niesienia pomocy szczególnie tym zwierzętom, które znajdują się
w schroniskach poprzez zbiórki karm oraz innych potrzebnych akcesoriów. Uwrażliwia uczniów na ich potrzeby, uczy bezpośredniej przyjaźni poprzez np. zajęcia rewalidacyjne z udziałem psów terapeutycznych – labradorów i owczarka staroangielskiego oraz promuje obcowanie w ich towarzystwie każdego dnia. W minionym roku szkolnym zapoczątkowany również został Dzień Psa, który będzie kontynuowany w kolejnych latach.
Dlatego nie mogło zabraknąć świętowania dnia zwierząt, który wypada w październiku. W związku z nim zorganizowano konkurs plastyczny poświęcony ulubieńcom naszych uczniów, który w tej edycji miał zasięg powiatowy. Już od miesiąca wystawa prac ozdabia hol szkoły, a w dniu 29.11.2017 mogliśmy uroczyście ogłosić wyniki tego konkursu.

W przedziale klas I – III poszczególne miejsca zajęli:
I miejsce: Bartłomiej Samek
II miejsce: Julia Pietrzak
III miejsce: Mateusz Karaś
Wyróżnienie: klasa 3L

W przedziale klas IV – VII poszczególne miejsca zajęli:
I miejsce: Oliwia Łach
II miejsce: Wiktoria Chudaszek
III miejsce: Eryk Skwarek
Wyróżnienie: klasa 7 UB

Dzięki sponsorom oraz partnerom tego wydarzenia tj.: Firmie Kei.pl – Kraków oraz Wydawnictwu Skrzat – Kraków, mogliśmy nie tylko nagrodzić laureatów konkursu, ale też wszystkich uczestników wręczając atrakcyjne nagrody.
Wydarzeniu temu towarzyszyło niecodzienny występ w wykonaniu klauna Felixa,
który rozbawiał nas do łez. Komik nie tylko chwalił się swoimi umiejętnościami jak np. żonglowanie, czarowanie, skręcanie z balonów zwierzątek i kwiatów, ale też zdradził publiczności w jaki sposób wyczarować 100, 200, 300, 400, a nawet 500 zł! Emocje były ogromne, a atmosfera tak gorąca, iż niejednokrotnie rozbawionych widzów klaun studził wodą w dosłownym tego słowa znaczeniu. Na zakończenie dla naszych miłośników zwierząt stworzył niepowtarzalną orkiestrę z ich udziałem.

Wydarzenie to zostało zakończone licznymi, grupowymi zdjęciami naszych laureatów oraz przedstawicieli firmy Kei.

Organizatorzy: J. Pawelec, M. Paczka, D. Stachowicz, M. Majka

Opracowała: J. Pawelec

Facebooktwitter