Tuwim kontra Brzechwa – konkurs polonistyczny

Uczniowie naszej szkoły kochają książki i … rywalizację! Jak co roku wybrali się na konkurs polonistyczny organizowany przez SOSW w Skawinie. Tematyką tegorocznych zmagań była twórczość Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Zadaniem startujących było rozpoznawanie bohaterów wierszy, cytatów, kojarzenie przedmiotów z treścią wiersza itp. Atmosfera była gorąca, ale rywalizacja nie popsuła startującym humorów. Z dumą możemy ogłosić, że I miejsce w konkursie polonistycznym „Tuwim kontra Brzechwa, czyli bitwa na wiersze” zajęli Daniel Gawlik i Patryk Barański, a III miejsce Natalia Sarga i Grzegorz Kula. Uczniowie naszej szkoły zdominowali również odbywający się równolegle konkurs plastyczny „Wiersze Tuwima i Brzechwy pędzlem malowane” – uhonorowanych zostało aż dziewięcioro uczniów: Aleksandra Skałka, Miłosz Bednarski, Iwona Owsianka, Franciszek Kasprzyk, Paweł Kostecki, Kacper Piech, Emilia Linczowska, Natalia Chudaszek, Edyta Kasprzyk. Organizatorzy zapewnili startującym poczęstunek, piękne nagrody i … wspaniałą zabawę. O konkursie pisał też na swoich stronach dziennikpolski24.

Zachęcamy do kliknięcia w link https://dziennikpolski24.pl/niezapomniane-sa-wiersze-brzechwy-oraz-tuwima/ar/13706837

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwitter