„Kodowanie na dywanie”- konkurs matematyczny

W naszej szkole odbył się ostatnio nietypowy konkurs matematyczny. Tym razem uczniowie z klasy 4L i 7L, podzieleni na zespoły, rywalizowali na matach edukacyjnych wykonując różnego rodzaju aktywności związane z kodowaniem. Każda grupa musiała poradzić sobie z rozwiązaniem dyktanda graficznego, które polegało na ułożeniu obrazka z kolorowych kubków na podstawie podanych współrzędnych, następnie odwzorowaniu układu kwadratów z ilustracji na matę i ułożeniu symetrycznej części obrazka. W końcowym etapie konkursu, uczniowie zagrali w grę „Wybierz działanie”, w której musieli wykazać się umiejętnością wykonywania rachunku pamięciowego, jak również zastosować odpowiednią strategię. W grze zastosowano nietypową, bo aż dziesięciościenną kostkę z cyframi od 0 do 9.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział i wspólną zabawę,
zaś zwycięskiej drużynie: Marlenie, Nikoli, Stasiowi i Filipowi, raz jeszcze gratulujemy!

Organizatorzy konkursu: J. Rosół, J. Bielak, E. Maciejewska

Facebooktwitter