Wycieczka szkolna do „Zagrody na Jędrzejkówce”

Zagroda na Jędrzejkówce w Laskowej, to wspaniałe, magiczne i urokliwe miejsce, tętniące rodzinną atmosferą i wyjątkową gościnnością. Przekonali się o tym uczniowie klas: 4U, 4UA, 7S, 8UA, 3PPD i Zespołu RW, którzy mieli okazję zobaczyć z bliska i doświadczyć dawnego życia na wsi.
Najpierw uczniowie integrowali się w bajecznym ogrodzie, pełnym kwiatowych rabatów, biorąc udział w zabawach muzyczno-ruchowych oraz animacjach z wykorzystaniem baniek mydlanych. Następnie aktywnie uczestniczyli w warsztatach mydlarskich, wykonując dla swych mam, pachnące mydełka kwiatowe. Kolejnym punktem programu była wizyta w zagrodzie leśnej, gdzie uczniowie karmili daniele i owce kameruńskie. Nie zabrakło szalonych zabaw oraz zabawnych konkurencji sportowych, np. zbierania szyszek na czas!
Najwięcej emocji wzbudziła kreatywna stodoła, w której młodzież doiła sztuczną krowę, wykonywała dawne prace z użyciem narzędzi rolniczych, oglądała stare sprzęty gospodarstwa domowego. Ostatnim punktem programu naszej wizyty w Jędrzejkówce była degustacja pysznej zupy pomidorowej i drożdżowych racuchów. To był wspaniały dzień, pełen atrakcji i wrażeń. Z pewnością jeszcze kiedyś tu powrócimy!
Opracowała: J. Bielak

Facebooktwitter