Spacer w ogrodzie botanicznym

Uczniowie klas IV-VIII L wybrali się na spacer hortiterapeutyczy do Ogrodu Botanicznego w Krakowie. Podczas lekcji przyrodniczej z przewodnikiem zapoznaliśmy się z budową i przystosowaniem roślin do życia w różnych środowiskach oraz wieloma ciekawostkami dotyczącymi flory. Obserwowaliśmy zjawisko poruszania się roślin na przykładzie mimozy, podziwialiśmy olbrzymie liście gunnery oraz rośliny charakteryzujące się dużym przyrostem. Zachwycaliśmy się pięknem naturalnych zapachów owoców egzotycznych, ziół, przypraw i storczyków. Kwitnące rośliny wodne, piwonie, irysy, róże, maki cieszyły nasze oczy swymi barwami. Był to dla nas czas doświadczania wielu bodźców przez wszystkie zmysły. Na pewno będziemy wracać do tego miejsca!
Opracowała: E. Maciejewska

Facebooktwitter