“Matematyka holistycznie, czyli jak?”

23 października, uczniowie klasy 7L oraz uczennica klasy 5L- Weronika, wzięli udział w międzyszkolnym konkursie matematycznym „Matematyka holistycznie, czyli jak?”. Konkurs odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Krakowie przy ul. Szujskiego 2. Uczniowie rywalizowali w zespołach, mierząc się z zadaniami z zakresu matematyki oraz języka angielskiego z wykorzystaniem najnowszych technologii informatycznych. Zadania opracowane w niecodziennym formacie (Kahoot! na tablicy interaktywnej, „TIK – Tak z zegarem za pan brat”, zabawa z liczbą Pi, liczenie po angielsku, „Czas na sport”), dostarczyły uczniom wiele radości, a przede wszystkim udowodniły, że matematyka wcale nie musi być taka trudna. Przedstawiciele naszej szkoły otrzymali wyróżnienie, zajmując 4 miejsce. Na kolejne zmagania będziemy czekać z niecierpliwością!

Opracowała: J. Bielak, J. Rosół

Facebooktwitter