Jasełka 2024

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Z tymi Świętami wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Narodzinach Jezusa zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadziła nas pani dyrektor mgr Bożena Prochwicz, która składając wszystkim obecnym na sali życzenia świąteczne przypomniała abyśmy nie szukali Jezusa w szopce ale we własnych sercach.

Tegoroczne jasełka w naszej szkole zostały przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej Szkoły pod opieką katechety Arkadiusza Drozdka.

Jasełka odbyły się 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Narodzony Jezus przychodzi do rodzinnego domu, w którym podczas Wigilli jest wyczekiwany.

Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie i nauczyciele dołożyli wielu starań aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Jasełka można zobaczyć na poniższym filmie:

Facebooktwitter