Gens una sumus – Wszyscy jesteśmy jedną rodziną


Z ogromną radością dzielimy się z Państwem wspaniałymi wieściami dotyczącymi niedawnego turnieju szachowego, który odbył się w naszej szkole 17. stycznia. Głębszy sens tego wydarzenia ukrywa się w łacińskim powiedzeniu “Gens una sumus” – Wszyscy jesteśmy jedną rodziną. To nie tylko sentymentalne motto Międzynarodowej Federacji Szachowej Fide, ale również fundament, na którym budujemy wspólnotę szachową w naszej szkole. “Gens una sumus” przypomina nam, że każdy uczestnik turnieju jest częścią większej rodziny szachowej, gdzie sukces jednego jest sukcesem wszystkich.
Podczas rozgrywek widzieliśmy nie tylko rywalizację, ale również wzajemne wsparcie i szacunek między uczniami. To właśnie ta duchowa więź sprawia, że szachy stają się narzędziem, które jednoczy naszą społeczność.
Chcemy wyrazić nasze szczere uznanie dla wszystkich zawodników, którzy wzięli udział w turnieju. Ich zaangażowanie, strategia i umiejętności szachowe zasługują na najwyższe pochwały. Każdy z uczestników osiągnął wyjątkowy sukces, a ich postawa podczas rozgrywek była przykładem fair play i sportowego ducha. Jesteśmy przekonani, że turniej szachowy przyczynił się do rozwoju nie tylko umiejętności szachowych, ale także do umiejętności interpersonalnych, koncentracji i rozwiązywania problemów.
Z całego serca gratulujemy wszystkim uczestnikom, życząc im dalszych sukcesów w pasji do szachów. Razem tworzymy wyjątkową społeczność, w której każdy sukces jednego z nas jest sukcesem całej szkoły.

Justyna Bielak
Magdalena Data

Facebooktwitter