Kolędujemy z Seniorami

W polskiej tradycji okres Bożego Narodzenia to między innymi czas spotkań kolędowych oraz wspólnego śpiewania bożonarodzeniowych pieśni. Chcemy tę tradycję pielęgnować ponieważ poprzez śpiew robimy coś wspólnie oraz otwieramy się na drugiego człowieka. W naszym corocznym spotkaniu kolędowym uczestniczyli nasi Przyjaciele z Klubu Seniora “Nadzieja” działającego przy Domu Kultury Dwór Czeczów w Krakowie. Przy akompaniamencie naszych wspaniałych muzyków pana Radka i pana Arka popłynęły dźwięki naszych ulubionych kolęd i pastorałek. Nie zabrakło też niespodzianek. Uczniowie przygotowali i zaprezentowali Seniorom pastorałkę “W drodze do stajenki”, natomiast Seniorzy zaśpiewali dla nas piosenkę grupy Perfect  “Bóg narodzi się”. Pojawiła się nawet kolęda w języku angielskim – “Silent Night” wykonał solo jeden z członków Klubu Seniora. Nasze spotkanie było dobrą okazją do pogłębiania naszych relacji z bliskimi osobami, bycia tu i teraz, bez pośpiechu, w pokoju serca. To była niewymuszona radość! Dziękujemy Wszystkim biorącym udział w tej uroczystości!

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwitter