Opowieść o Korei, czyli hanboki, kimchi i K-pop

Uczniowie klasy 7U, 8L oraz 2PP wzięli udział w ostatnich warsztatach z cyklu “Podróż do wschodniej Azji” w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Tym razem tematem spotkania była Korea. W trakcie warsztatów wysłuchaliśmy niezwykłej opowieści wzbogaconej prezentacją slajdów i filmików ukazujących piękno, egzotykę oraz różnorodność tego niezwykłego kraju. Dowiedzieliśmy się czym jest hanbok, kimchi, czy wreszcie K-pop oraz poznaliśmy symbolikę białego tygrysa. Na zakończenie czekało nas ciekawe plastyczne zadanie – malowanie wachlarzy tuszem z użyciem specjalnego pędzla. Ogromne podziękowania należą się prowadzącym warsztaty paniom Alicji Cichoń i Małgosi Żywickiej – zajęcia przeprowadzone zostały jak zwykle w sposób profesjonalny oraz inspirujący uczniów do działania. Przy pożegnaniu padła więc propozycja, że może jednak zobaczymy się jeszcze raz i posłuchamy kolejnej opowieści o innym azjatyckim kraju… Może o Wietnamie?

Opracowały: M. Majka, K. Majcherczyk, A. Romańska

Facebooktwitter