Warsztaty upcyklingu

Uczniowie klas 7l, 7u i 2pp uczestniczyli w lekcji galeryjnej oraz warsztatach, które świetnie wpisały się w dominującą w kwietniu tematykę ekologiczną związaną z obchodami Dnia Ziemi. Lekcja oraz warsztaty towarzyszyły wystawie„Odzyski-obiekty. Bogusław Bachorczyk” w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Artysta – profesor krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych – w swoich pracach wykorzystuje materiały, które większość osób uznałaby za odpady, śmieci. Tworzy rzeźby łącząc znalezione, bezużyteczne przedmioty albo śmieci wyrzucone na brzeg przez morskie fale z plastikiem, drewnem, metalem lub tkaninami. Nadaje im w ten sposób nową wartość, a także przypomina o naszej odpowiedzialności za środowisko. Na warsztatach nasi uczniowie pracując metodą upcyklingu (forma
przetwarzania odpadów, w wyniku którego powstają wyroby o wartości wyższej, traktowane jako wartościowe) stworzyli małe dzieła sztuki, korzystając z resztek materiałów, skrawków papierów kolorowych, rolek i nakrętek.
Opracowała: K. Majcherczyk, M. Majka, A. Romańska

Facebooktwitter