W świątecznym nastroju przez cały rok – wizyta w Fabryce Ozdób Choinkowych “BOMBEK”

Blisko 40-osobowa grupa uczniów naszej szkoły odwiedziła dzisiaj wyjątkowe miejsce, gdzie nastrój świąteczny trwa przez cały rok – to Fabryka Ozdób Choinkowych “BOMBEK” w Wieliczce. Na początku uczestniczyliśmy w warsztatach, w czasie których każdy uczestnik samodzielnie ozdobił swoją bombkę rysunkami gwiazdek, aniołków, bałwanków, choinek i oczywiście suto udekorował brokatem. Kiedy nasze bombki zostały poddane procesowi suszenia, udaliśmy się na teren zakładu, gdzie pani przewodnik opowiedziała nam na czym polega praca dmuchacza, srebrzacza oraz dekoratora. Każda z tych profesji wzbudziła nasz zachwyt oraz zainteresowanie. Szczególne wrażenie zrobił na nas pokaz srebrzenia bombki – były to prawdziwe czary – mary! Wszyscy zgodnie stwierdzili, że bardzo chętnie podjęliby pracę w tak wyjątkowym miejscu! Na zakończenie nasze bombki zostały zapakowane w piękne pudełka, a już niedługo zawiesimy je na naszych świątecznych drzewkach w domu. 

Opracowała: M. Majka

Facebooktwitter