Międzypokoleniowe muzyczne spotkanie “Dla Niepodległej”

Nasze listopadowe spotkanie z przyjaciółmi z Klubu Seniora “Nadzieja” miało wyjątkowy charakter. Niespełna dwa tygodnie temu obchodziliśmy uroczyście w naszej szkole Święto Niepodległości, a melodie patriotycznych pieśni tak bardzo utkwiły w naszej pamięci, że z radością przyjęliśmy wiadomość o koncercie “Dla Niepodległej”, który tym razem przygotowali dla nas Seniorzy. Koncert wypełniony był piosenkami, które były świadectwem ważnych historycznych wydarzeń, narodowych powstań, wojny i okupacji, klęsk i zwycięstw… Dodawały otuchy w trudnych dla Ojczyzny czasach, wyrażały radość w chwilach zwycięstw i powodzenia. Niezwykłe aranżacje patriotycznych piosenek i piękne wykonanie zrobiły na nas ogromne wrażenie! Na koniec nie zabrakło gromkich braw od młodych słuchaczy, a pożeganie umiliły nam słodkości od naszych wspaniałych Gości! Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

Opracowała: M. Majka

Facebooktwitter