Święto Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 r., kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.
W dniu 24 listopada zaroiło się od kolorowych misiów i innych pluszowych przyjaciół w naszej bibliotece szkolnej, gdzie odbyło się uroczyste świętowanie w Klubie Książkowych Motyli. Dzieci wysłuchały opowiadania o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach oraz zapoznały się z książkami i filmami, w których miś jest bohaterem. Jednak najwięcej emocji dostarczyły dzieciom „misiowe konkurencje”, czyli układanie puzzli z portretem misia i „misiowe zgadywanki”. Klubowicze wzieli udział w slalomie z misiem, tańczyli i śpiewali misowe piosenki. Na zakończenie tradycyjnie było „małe, co nieco”, czyli słodki miodek.
Opracowała: K. Biel, A. Piwowarczyk

Facebooktwitter