W Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach

Uczniowie klasy 2PP, 7U oraz 7L uczestniczyli w niezwykłej wycieczce do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Podczas przygotowań do wizyty w obserwatorium uczniowie poznali w szkole budowę układu słonecznego, próbowali uruchomić fantazję i rozpoznawać kształty gwiazdozbiorów oraz zdobyli wiedzę o różnych obiektach kosmicznych. Jednak dopiero seans w planetarium był prawdziwą kosmiczną przygodą! Całe zajęcia odbywały się pod ośmiometrową kopułą planetarium i podzielone były na dwie części. W pierwszej części dzięki aparaturze planetarium i możliwościom WorldWide Telescope udaliśmy się w podróż przez nasz Układ Słoneczny, natomiast w drugiej części poznaliśmy wygląd nocnego nieba i niezwykłych zjawisk jakie możemy obserwować na sklepieniu niebieskim. To była fantastyczna kosmiczna przygoda!
Opracowały: M. Majka, K. Majcherczyk, A. Romańska

Facebooktwitter