Narodowe Święto Niepodległości

Rocznica odzyskania Niepodległości to dla każdej Polki i Polaka wielkie święto. W tym dniu celebrujemy odzyskanie wolności przez nasza Ojczyznę, jednocześnie wspominając zasługi tych, którzy w dla kraju oddali życie. Uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel, w którym słowami pieśni oraz wierszy oddali hołd bohaterom. Przypomniano nazwiska
wielkich Polaków – Kościuszki, Mickiewicza, Słowackiego i Piłsudskiego. Uczniowie zaprezentowali także wzmacniające naszą tożsamość narodową tańce – krakowiaka, poloneza, mazura. W ramach uczestniczenia w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” wspólnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. A ponieważ Polska żyje w sercu każdego Polaka – tego dużego i małego – na apelowych prezentacjach nie zabrakło zdjęć naszych uczniów oraz wykonanych przez nich prac plastycznych. Uroczysty apel zakończył wspaniały koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Pana Arka i Pana Radka.
Opracowała: K. Majcherczyk, A. Romańska, J. Rosół, J. Bielak

Facebooktwitter