Muzeum Przyrodnicze w Krakowie

18 czerwca uczniowie klas 4-8L wzięli udział w lekcji przyrodniczej „Na sześciu nogach- owady wokół nas”. Zapoznali się z budową owadów, środowiskiem życia oraz ich znaczeniem w środowisku. Oglądali i trzymali w swoich dłoniach liczne, żywe zwierzęta. Podziwiali i poznawali bogaty świat owadów także na okazach nieożywionych, np. kolekcje motyli z różnych miejsc świata, biedronek i innych chrząszczy. Po bardzo ciekawej lekcji uczniowie zwiedzili z przewodnikiem muzeum, w którym oglądali liczne skamieniałości, bursztyny i minerały fluorescencyjne, które zachwycały nas swoimi barwami. Duże wrażenie zrobił na nas nosorożec włochaty, którego jedyny na świecie kompletny egzemplarz znajduje się właśnie w Krakowie. Uczniowie z bliska oglądali faunę leśną oraz wysokogórską, przeszli przez las tropikalny oraz obejrzeli liczne gatunki gadów. Na pewno będziemy wracać jeszcze do tego miejsca!
Opracowała: E. Maciejewska

Facebooktwitter