Konstytucję trzeciomajową świętujemy na biało – czerwono!

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczyniami i nauczycielami włączyli się w obchody narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Do słów piosenki Zozi (sł. Ł. Tartas) powstały piękne prace plastyczne wykonane przez uczniów wszystkich zespołów klasowych oraz zespołu rewalidacyjnego. Prace wykonane są różnymi technikami, ale łączy je wszechobecny biało – czerwony motyw barw narodowych. Wystawę można oglądać w holu szkoły.

„Może już wiecie, może nie wiecie
Pierwsza w Europie, druga na świecie
Jest Konstytucja 3 Maja
Poniatowskiego i Kołłątaja
A konstytucja to ważna książka
Z której się dowiesz o obowiązkach
Co komu wolno, co zakazane
Prawo, co musi być przestrzegane
Pierwsza w Europie
Druga na świecie
1791!
Świętujemy! Konstytucję!”

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwitter