Dzień Patrona Szkoły

Dnia 4 czerwca 2024 roku obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły- brata Alojzego Kosiby. Jak zawsze dzień ten był pełen atrakcji. Pierwszą z nich był wspaniały koncert nauczycieli i uczniów ze szkoły muzycznej I stopnia w Skawinie. Na scenie auli szkolnej mieliśmy okazję posłuchać różnych instrumentów: skrzypiec, altówki, gitar klasycznych oraz marimby, ksylofonu i instrumentów perkusyjnych. Artyści wykonali utwory z repertuaru muzyki klasycznej i filmowej. Entuzjazm wśród dzieci wzbudziły melodie z filmów dla dzieci i utwory wykonane na instrumentach perkusyjnych. Serdecznie dziękujemy muzykom za ten piękny występ i zapraszamy za rok.
Następną atrakcją było przedstawienie pt. „ Nie ma tego złego” w wykonaniu rodziców naszych uczniów oraz nauczycieli. Czy zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby z bajek zniknęły złe, okrutne czarne charaktery- Baba Jaga, Wilk, Czarownica czy Smok Wawelski. Często bywa tak, że to właśnie one najbardziej zapadają nam w pamięć, to od nich zależy los bohaterów, a historia nabiera emocji. Przedstawienie” Nie ma tego złego” to pełna humoru opowieść o wrednych postaciach, które znudzone czynieniem zła postanawiają zmienić swój wizerunek i opuszczają bajki. Niestety jak mogliśmy się przekonać, nie wyszło to wcale bajkom na dobre. Na szczęście jak w każdej bajce wszystko skończyło się dobrze w myśl powiedzenia” Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło” Śmiechom, brawom nie było końca. Przedstawienie wzbudziło wielki entuzjazm całej widowni. Rodzicom w pracy nad przedstawieniem pomogła pani Paulina Szyszkowicz , a na scenie wystąpili nauczyciele z naszej szkoły: Arkadiusz Drozdek, Natalia Bełz, Katarzyna Słowiak, Anna Jezierska, Gabriela Koszler, Katarzyna Smolik.
Następnym punktem programu było znalezienie wśród naszych uczniów Damy i Dżentelmena- konkurs przygotowany przez panią D. Moskalewicz i M. Pacurę. W konkurencjach zmierzyły się trzy pary uczniów. Kandydaci odpowiadali na pytania związane z zachowaniem się w różnych sytuacjach, wykonywali też różne zdania jak nakrywanie do stołu (chłopcy) czy pakowanie prezentów ( dziewczęta). Kandydatki i kandydaci wykazali się taktem i elegancją, a decyzją jury wyróżniającą się parą zostali: Marlena Chachlowska i Kamil Kozub.
W radosnych nastrojach nasi uczniowie bawili się na sali gimnastycznej. Mieli okazję wspólnie potańczyć z zaprzyjaźnionymi uczniami z PCKZiU. Był też czas na odpoczynek i poczęstunek. Niestety deszczowa pogoda uniemożliwiła przygotowanie kiełbasek z grilla, ale na osłodę były pyszne drożdżówki z owocami.
Na tym zakończono obchody Dnia Patrona 2024 r. Nauczyciele i uczniowie długo będą wspominać koncerty, zabawę i przedstawienie oraz czekać na kolejne „Braciszkowe” spotkanie w przyszłym roku.
Opracowała: M. Ryńska

Facebooktwitter