Konkurs wiedzy o Polsce

Majowe święta – Dzień Flagi RP oraz Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja były – jak co roku -pretekstem do przeprowadzenia konkursu wiedzy o Polsce. Do zmagań stanęły klasy gimnazjalne oraz uczniowie klasy 6L. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania związane z położeniem geograficznym naszego kraju, rozpoznawali Wielkich Polaków, przypominali znaczenie symboli narodowych i rozszyfrowywali ważne momenty historyczne. Największą wiedzą dotyczącą najdłuższych rzek i najwyższych gór, Kopernika i Skłodowskiej, Mazurka Dąbrowskiego czy chrztu Polski wykazał się uczeń klasy 3g – Grzegorz, który zajął I miejsce. Tuż za nim uplasował się Rafał, również z klasy 3g oraz Daniel, uczeń klasy 6L. Gratulujemy!
Konkurs przygotowały A. Romańska i K. Majcherczyk

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwitter