Psy i koty w literaturze – konkurs

Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w odbywającym się w dniu 29 listopada w SOSW w Skawinie powiatowym konkursie polonistycznym „Psy i koty w literaturze”. Tegoroczne zmagania nie należały do łatwych – startujący musieli przeczytać aż dziesięć obszernych tekstów o naszych milusińskich oraz zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Daniel, Patryk, Grzegorz i Natalia dzielnie walczyli o każdy punkt. Ich zadaniem było m.in. odpowiedzenie na pytania dotyczące tekstów, rozpoznanie tekstów po cytacie, rozwiazywanie krzyżówek i rebusów. Po zaciętej walce zakończonej dogrywką jury przyznało I miejsce drużynie Daniela i Patryka! Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali wspaniałe nagrody.
Konkursowi polonistycznemu towarzyszyło rozdanie nagród w ogłoszonym równolegle konkursie plastycznym „Mój kudłaty przyjaciel”. I tu również praca naszych uczniów została doceniona: Aleksander otrzymał II nagrodę, a Franciszek – wyróżnienie.

Młodzieży do konkursów pomogły przygotować się panie: A. Romańska, K. Majcherczyk, I. Niechciał.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwitter