Wojewódzki konkurs „Holistyczna podróż do Hiszpanii, ale… nie zapominajmy o matematyce.”

Serdecznie gratulujemy przedstawicielom Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby – Wiktorii (kl.5), Patrykowi (kl.5), Weronice (kl.7), którzy 5 marca 2020r. zajęli I miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Holistyczna podróż do Hiszpanii, ale… nie zapominajmy o matematyce” , organizowanym przez SOSW nr 1 w Krakowie.

Podczas konkursu uczniowie zmierzyli się z zadaniami, które sprawdzały ich wiedzę o Hiszpanii, a także umiejętności posługiwania się kodami, np. alfabet Mors’a, kod harcerski, kod masoński. Oprócz tego uczniowie zaprezentowali umiejętności związane z obsługą komputera i telefonu komórkowego, wyszukiwali informacje w sieci, rozwiązywali rebusy, łamigłówki i zadania logiczne. Bardzo dobrze poradzili sobie z umiejętnościami anglojęzycznymi wykazując znajomość podstawowych słówek angielskich, jak również tłumacząc zdania angielskie na polskie.

Tegoroczny konkurs był nie tylko okazją do wspaniałej edukacyjnej zabawy, ale również ciekawą lekcją o Hiszpanii, jej kulturze i zwyczajach. Nasi laureaci- Wiktoria, Weronika i Patryk, wiedzą już jak smakuje tradycyjne hiszpańskie danie – paella.

Organizatorom konkursu dziękujemy słynnym hiszpańskim- Adios!

Opracowała: J. Bielak, S. Baran

Facebooktwitter