Finał konkursu uroki naszej okolicy.

9 maja, już po raz czwarty, nasza szkoła gościła finalistów ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Uroki naszej okolicy”.
Setki kilometrów nie były przeszkodą dla uczniów i nauczycieli, by dotrzeć do Wieliczki. Na gali pojawili się przedstawiciele szkół w Kowanówku, Radwanowicach, Myślenicach i Laskowej. Zgromadzonych gości, laureatów oraz uczniów naszej szkoły powitała pani dyrektor.
W auli, na widowni, zasiedli między innymi: pani Urszula Rusecka – poseł na sejm RP, pani Jadwiga Duda – juror i prezes Klubu Przyjaciół Wieliczki, pan Henryk Gawor – wicestarosta wielicki oraz pan Paweł Cukrowski – redaktor naczelny miesięcznika Poznaj Swój Kraj (patrona medialnego konkursu).
Dla wszystkich zgromadzonych wystąpił magik, który zachwycił zebranych swoim programem. Numery ze znikającymi jajkami czy latającym stolikiem były niesamowite. Po takim występie należało trochę ostudzić emocje. Wszyscy oglądnęli film – relację z ubiegłorocznego finału konkursu. Po filmie, nastąpiło oczekiwane rozdanie dyplomów i nagród. Do tak ważnego zadania pani dyrektor zaprosiła panią poseł Urszulę Rusecką. Na scenie pojawili się laureaci, którzy zachwycili jurorów wykonanymi albumami zachęcającymi do odwiedzenia stron, z których pochodzą. O radość nagrodzonych zadbali sponsorzy konkursu:
Zespół Szkół im. Brata A. Kosiby, miesięcznik Poznaj Swój Kraj, Muzeum Żup Krakowskich, poseł na Sejm RP Urszula Rusecka, Starostwo Powiatowe w Wieliczce, p. Ryszard Tatomir, Produkt-Sol, Piekarnia Złoty Kłos i Anonimowy Darczyńca.
Dziękujemy!
Wspólne zdjęcie zakończyło oficjalną część rozdania nagród. Na uczestników konkursu czekał krupnik oraz drożdżówki. Po posiłku uczniowie z Radwanowic, udali się na zajęcia dogoterapii poprowadzone przez panią Laurę, natomiast uczniowie z Myślenic, Laskowej i Kowanówka, wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Żup Krakowskich. Wraz z panią przewodnik przemierzali chodniki wielickiej kopalni, poznając pracę górników. Przebrani w dawne stroje górnicze, naśladowali pracę wypalacza metanu, sprawdzali ciężar kilofa, przepychali wózek z bałwanem soli, Atrakcją było również lizanie solnych ścian. Każdy otrzymał pamiątkową bryłkę soli, na którą musiał zapracować. Po zakończonych warsztatach, w dobrych nastrojach, nasi goście wrócili w swoje rodzinne strony.
Więcej informacji na stronie poświęconej konkursowi: www.urokinaszejokolicy.wordpress.com

Opracowała: K Kluska, R Zawora, J Koszler

Facebooktwitter