Konkurs „Uroki naszej okolicy”VI za nami.

Połowa maja to w naszej szkole tradycyjne święto fotografii i turystyki. Konkurs „Uroki naszej okolicy” szkoła zorganizowała wraz z miesięcznikiem „Poznaj swój kraj”, który jest jego patronem medialnym. Na VI edycję konkursu napłynęło niewiele prac, ale Jury tradycyjnie musiało się nagłowić komu przyznać główną nagrodę. Prace konkursowe to albumy ukazujące uroki stron, z których pochodzą uczestnicy. Ale nie tylko zdjęcia podlegały ocenie. Ważny był cały album tj. jego okładka, opis, zdobienia.

Pierwsze miejsca zdobyli uczniowie klas VII i VIII ze Szkoły integracyjnej w Radwanowicach oraz Kacper ze szkoły w Sosnówce. Drugie miejsca to uczniowie: Grzegorz z Zespołu Szkół im. Brata A. Kosiby w Wieliczce oraz Jakub z SOSW w Baczkowie. Na trzecim miejscu znalazła się Agnieszka ze szkoły w Wieliczce oraz Koło Fotograficzne z SOSW w Kobylance.

Laureaci, którzy przyjechali do Wieliczki wzięli udział w warsztatach i krótkim zwiedzaniu Kopalni zorganizowanym przez Muzeum Żup Krakowskich oraz spotkaniu integracyjnym w auli wielickiej szkoły. Mieli możliwość poznania zasad uprawiania dogtrekkingu czyli turystyki z psem, a także zobaczenia na filmie jak wyglądają zawody w tej konkurencji. Po poczęstunku goście udali się w swoje strony (niektórzy mieli do pokonania nawet 300 km). Ze zdjęć wykonanych przez laureatów powstał krótki film – można go zobaczyć wchodząc na stronę internetową konkursu www.urokinaszejokolicy.wordpress.com . Organizatorzy dziękują sponsorom za pomoc w zorganizowaniu nagród dla młodzieży.

W imieniu organizatorów Krystyna Kluska.

Facebooktwitter