Finał konkursu fotograficznego

Dnia 10 maja w Zespole Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce, można było oglądać 12 nagrodzonych i wyróżnionych albumów, nadesłanych na konkurs fotograficzny „Uroki naszej okolicy II”, zorganizowany przez wielicką szkołą specjalną oraz miesięcznik Poznaj Swój Kraj. Profesjonalne jury w składzie: dyrektor szkoły p. Bożena Prochwicz, p. Jadwiga Duda – Prezes Klubu Przyjaciół Wieliczki, p. Ryszard Tatomir – artysta fotografik – Stowarzyszenie Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej (AFRP), wyłoniło zwycięzców. Ostatecznie wygrali gimnazjaliści z Radwanowic i Szczecinka.

Na rozdaniu nagród w Kampusie Wielickim, spotkało się 8 zespołów, z różnych szkół, w tym autorzy dwóch pięknych albumów ukazujących nasze strony. Goście ze Szczecinka, Dusznik Zdroju, Czerwiennego, Brzozowa, Radwanowic i Myślenic, czuli się wśród społeczności szkolnej z Wieliczki, jak u siebie w domu. Wspaniale bawili się podczas spektaklu Teatru Iluzji Mefisto, nagradzali brawami artystów szkoły z Wieliczki za grę na dzwonkach i z niecierpliwością oczekiwali na nagrody. Wręczyli je Dyrekcja Zespołu Szkół imienia Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce – panie Bożena Prochwicz i Małgorzata Majka oraz Sekretarz Powiatu pan Tadeusz Luraniec. Młodzież cieszyła się ze wspaniałych nagród, których sponsorami byli Biuro Poselskie pani Urszuli Ruseckiej, Starosta Wielicki, Wójt Gminy Kłaj, Cukiernia Krakowskie Wypieki, Pharma CF – producent kosmetyków, miesięcznik Poznaj Swój Kraj. Uczestnicy i organizatorzy konkursu składają wszystkim sponsorom gorące podziękowania za miłe upominki.

Kolejnym etapem pobytu w Wieliczce był wspólny posiłek, którym był pyszny żurek. Po posiłku wszyscy udali się na zwiedzanie Zamku Żupnego, w ramach programu „Krok w solną przygodę”. Z pieczęciami z masy solnej z widniejącym na nich herbem Wieliczki, grupy wróciły do Kampusu Wielickiego. Po wspólnym pożegnaniu, uczestnicy konkursu rozjechali się w różne strony Polski, zostawiając wykonane przez siebie albumy, będące zaproszeniem w ciekawe strony naszego kraju.

Opracowała: K. Kluska, R. Zawora, J. Koszler

Facebooktwitter