Rozstrzygniecie konkursu fotograficznego

Dnia 2 czerwca w Zespole Szkół im. Brata Alojzego Kosiby (Kampus Wielicki) odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego konkursu fotograficznego dla uczniów gimnazjów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność intelektualną. Konkurs „Uroki naszej okolicy”, którego szkoła była organizatorem, odbył się pod patronatem medialnym miesięcznika turystyczno – krajoznawczego Poznaj Swój Kraj. Zadaniem uczestników było wykonanie albumu zawierającego zdjęcia ciekawych i atrakcyjnych miejsc oraz krótki opis reklamujący tę okolicę. Nadesłane prace spełniały warunki zawarte w regulaminie. Jury konkursu w składzie :
p. Bożena Prochwicz – dyrektor szkoły – olifrenopedagog,
p. Jadwiga Duda – kierownik Działu Regionalnego Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce,
p. Ryszard Tatomir – fotografik (AFRP) przyznało następujące miejsca:
I miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. J. Doroszewskiej w Krasnymstawie
autorzy prac – członkowie koła fotograficznego oraz koła z zakresu edukacji regionalnej
opiekunowie – K. Micewicz, I. Kowalczyk
I miejsce (Ex aequo) – Zespół Szkół Specjalnych w Kowanówku
autor pracy – Albert Garcon kl. II gimn.
opiekun – Maciej Pawlak
II miejsce – Gimnazjum w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Oświęcimiu
autorzy prac – klasa II Ga (uczniowie należący do koła multimedialnego)
opiekun – A Korzeniowska
II miejsce (Ex aequo) – Zespół Szkół Specjalnych im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce
autorzy pracy – Grupa Szkolnego Koła Turystyczno – Krajoznawczego
opiekunowie – K. Słowiak, B. Markowska
III miejsce – Niepubliczne Gimnazjum Specjalne w Radwanowicach
autorzy prac – czworo uczniów bez podania danych
opiekunowie – D. Kieś, K. Chojnacka

Wszyscy laureaci pojawili się na rozdaniu nagród. Wspólnie z uczniami wielickiej szkoły mogli wysłuchać koncertu uczniów Szkoły Muzycznej ze Skawiny oraz obejrzeć przedstawienie „Królewna Śnieżka” w profesjonalnym wykonaniu rodziców uczniów.

Dyplomy i nagrody nagrodzonym wręczał pan Paweł Cukrowski, redaktor naczelny Poznaj Swój Kraj, który otrzymał z rąk dyrektor, pani Bożeny Prochwicz, honorowy medal „Przyjaciela szkoły”. Po szybkim poczęstunku laureaci wraz z opiekunami wyruszyli z przewodnikiem, by zwiedzić nasze miasto. Nikomu nie przeszkadzała kapryśna pogoda, by zachwycać się Wieliczką.

Organizatorzy dziękują wszystkim ludziom dobrego serca, którzy pomogli nam w organizacji konkursu oraz tym osobom i firmom, którzy przekazali upominki dla laureatów.

Naszymi sponsorami byli:

  • miesięcznik Poznaj Swój Kraj,
  • Ryszard Tatomir Fotografik AFRP,
  • Urząd Marszałkowski,
  • Kopalnia Soli – Trasa Turystyczna,
  • Starostwo Powiatowe w Wieliczce,
  • Oknoplast – Ochmanów,
  • Magurski Park Narodowy,
  • Towarzystwo na Rzecz Ziemi – Oświęcim.

Opracowała: K.Kluska

Facebooktwitter