Matematyka jest piękna

W piątek, 18 maja uczniowie klas 5L i 7L wzięli udział w szkolnym konkursie matematycznym „Matematyka jest piękna”. Rywalizując w zespołach uczniowie wykonywali zadania na tablicy multimedialnej z wykorzystaniem platformy edukacyjnej LearningApps. Wiele radości przyniosły uczniom zadania “stolikowe”, takie jak: spinerowa tabliczka mnożenia, matematyczne puzzle, odkodowanie obrazka. Najwięcej emocji wzbudziło mierzenie szkolnego korytarza. Najpierw drużyny szacowały długość korytarza „mierząc” go krokami, następnie zaś przedstawiciele grup sprawdzali jego rzeczywiste wymiary używając specjalne koło metryczne. Uczniowie rewelacyjnie poradzili sobie z wszystkimi zadaniami, wykazując się umiejętnością stosowania wiedzy w praktyce. Każda grupa została nagrodzona, największą zaś liczbę punktów zdobył zespół w składzie: Aleksandra (5L), Mikołaj (5L) i Daniel (7L). Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Konkurs przygotowały panie J. Rosół i J. Bielak

Facebooktwitter