Zawody bowlingowe

W dniu 8.11.2017 w krakowskiej kręgielni Pink Bowling rozegrano zawody sportowe w bowlingu dla uczniów szkół podstawowych i zawodowych szkół specjalnych. Bowling to obecnie najpopularniejsza odmiana gry w kręgle na świecie. Nazwa poszczególnych odmian tej gry pochodzi od charakterystycznych elementów, tj: techniki rzutu kulą, wyglądu toru do gry, sposobu ustawienia kręgli na torze oraz ich ilości. W bowlingu kręgli ustawionych na torze jest 10, a kula, którą się gra ma największy wymiar (obwód ) ze wszystkich odmian kręgli i właśnie od wyglądu kuli i sposobu jej rzutu bowling wywodzi swoją nazwę.
Bowling nie jest konkurencja olimpijską, ale był niejednokrotnie dyscypliną pokazową min. podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1936r. i ma dużą szansę na wprowadzenie do programu igrzysk. Zmagania na torach odbywają się indywidualnie i drużynowo z podziałem na kategorie żeńską i męską, a także mogą być rozgrywane tzw. mixty (drużyny damsko-męskie).

Organizatorem w/w zawodów, w kregielni Pink Bowling było Stowarzyszenie MSSS “Sprawni Razem”. Zespół Szkół im. Brata A. Kosiby reprezentowała drużyna w składzie: Weronika Szaruga, Wiktoria Wojciechowska, Marcin Kozioł, Marcin Król, Mateusz Minczak, Jakub Płaneta, Norbert Urban. Po losowaniu każda z drużyn zajęła swoje miejsca na torach i rozpoczęła się bardzo emocjonująca rywalizacja. W dźwięk przerwacajacych się kręgli wplatał się głośny doping i aby wyłonić zwycięzców trzeba było czekać do ostatnich rzutów. Ostatecznie drużyna z Wieliczki uzyskała wynik 245 pkt zajmujac trzecie miejsce. Oprócz nagród dla drużyn rozdano także komplet medali za indywidualne wyniki. W tym gronie znalazł się reprezentant naszej szkoły Mateusz Minczak zdobywajac 75 pkt i brązowy medal.

Opracował: P. Jedynak

Facebooktwittergoogle_plus