Turniej piłki nożnej

Dnia 26 września na stadionie KS „Borek” w Krakowie odbył się Turniej Piłki Nożnej pod honorowym patronatem radnego miasta Krakowa Jakuba Seraczyna. W turnieju wzięli udział uczniowie szkół specjalnych z województwa małopolskiego, w tym również uczniowie naszej szkoły w składzie: Izabela Krówka, Kacper Adamski, Tomasz Baran, Jakub Chudaszek, Kamil Kozub, Kamil Cąber i Mateusz Minczak. W wyniku sportowej rywalizacji szkół z województwa małopolskiego nasza szkoła zajęła siódme miejsce. Zawodnicy otrzymali medale, nagrody, a cała drużyna puchar.
Celem turnieju było propagowanie sportu, aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania sprawności fizycznej, przeciwdziałanie patologiom wśród młodzieży szkolnej, popularyzacja piłki nożnej i stworzenie dzieciom sytuacji sprzyjających nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami z innych szkół oraz zdobywanie pozytywnych doświadczeń poprzez osiąganie sukcesów sportowych.
Drużynę do zawodów przygotowały oraz prowadziły: Beata Markowska i Magdalena Zakolska
Organizatorami turnieju byli: SOSW nr 6 w Krakowie, KS „Borek” i MSSS Sprawni Razem.

Opracowała M. Zakolska

Facebooktwittergoogle_plus