„ Zielona lekcja” edukacja przyrodnicza na żywo

6 czerwca uczniowie uczestniczyli w „Zielonej lekcji” o ptakach drapieżnych. Prowadzący w ciekawy sposób opowiadali o budowie ptaków, ich zwyczajach i przystosowaniu do środowiska. Bohaterami spotkania były sowy, sokoły i jastrzębie. Oswojone ptaki chętnie prezentowały swoje umiejętności przelatując nad naszymi głowami. Dzieci miały okazję przekonać się, że lot sów jest bezszelestny. Obserwowały z jaką łatwością sowy obracają głową na boki i do tyłu oraz dowiedziały się, jak doskonały słuch mają te ptaki. Zobaczyli też krajowego sokoła – pustułkę, który wypatrując swoje ofiary potrafi zawisać w powietrzu jak helikopter. Na koniec wystąpił jastrząb, który dał popis swoich umiejętności i bardzo zwinnie manewrował między przeszkodami przygotowanymi przez dzieci i nauczycieli.

Serdecznie dziękujemy zespołowi „Zielone lekcje” za ciekawe spotkanie i przekazaną wiedzę!

Opracowała: E. Maciejewska

Facebooktwittergoogle_plus