Memory dotykowe

Uczniowie klasy 1 GA postanowili samodzielnie wykonać pomoc dydaktyczną. Swoją pracę rozpoczęli od przygotowania niezbędnych materiałów: deseczek, kleju na gorąco, papieru ściernego, koralików, kaszy, ryżu, guzików, pomponów, cekinów oraz gąbek. Kolejną czynnością było dokładne wyszlifowanie deseczek papierem ściernym – było to żmudne zadanie, ale bardzo potrzebne. Następny etap był już bardziej przyjemny. Chłopcy naklejali wszystkie przygotowane materiały w taki sposób, aby dwie deseczki miały identyczny wzór. W taki sposób powstało dotykowe memory, pobudzające wszystkie zmysły! Na koniec wykonane zostało jeszcze pudełko, aby żaden element nam się nie zgubił. Perfekcyjne wykonanie memory trwało kilka dni, lecz z pewnością posłuży nam przez długie lata.

Opracowała: B. Waśniowska

Facebooktwittergoogle_plus