VI edycja Festiwalu Teatralnego „Bajkolandia”

16 marca czerwca w auli Kampusu Wielickiego odbyła się VI edycja Festiwalu Teatralnego „Bajkolandia”, którego gospodarzem był Zespół Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce. Jako pierwsi, w przedstawieniu zatytułowanym „W aeroplanie” wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół, dzielnie wspierani przez swoich nauczycieli. W trakcie występu razem z bohaterkami, babcią i kurką, mogliśmy wyobrazić sobie, jak cudownie byłoby unieść się w przestworza i pooglądać ziemię z góry. Następnie na scenie pojawili się najmłodsi aktorzy, ze Szkoły Podstawowej nr 24 im. Krakowskiej Straży Pożarnej, którzy swoją „Bajką o Czerwonym Kapturku i oswojonym wilku” udowodnili, że wilk może stać się najlepszym przyjacielem człowieka. Przedstawienie przygotowała Pani Edyta Widomska. Chwilę później w „Tańcu 4 pór roku” zaprezentowali się uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bochni. Roztańczone i rozśpiewane dzieci sprawiły, że i nasze nogi rwały się do tańca. Dzieci do występu przygotowały Panie: Ewa Kozak oraz Paulina Maćkowska. Jako ostatni na scenie zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 148 w Krakowie. Dzieci zabrały nas do czarodziejskiego lasu, a tytułowi „Jaś i Małgosia” przypomnieli jak zdrowo i kolorowo się odżywiać. Inscenizację przygotowała Pani Grażyna Łuczak.

Nadszedł czas na obrady Jury, w którym zasiadły:
– Pani Aleksandra Ślusarek – członek zarządu Powiatu Wielickiego;
– Pani Maria Włodarz – Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej
w Wieliczce;
– Pani Jadwiga Duda – z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Wieliczce – kierownik działu regionalnego;
– Pani Maria Gurgul z Klubu Przyjaciół Wieliczki.

Szacowne Jury doceniło występy wszystkich aktorów i zdecydowało, że zwycięzcami VI Festiwalu Teatralnego zostają uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 148 w Krakowie. Na drugim miejscu uplasowały się dzieci z Zespołu Szkół i. Brata Alojzego Kosiby. Trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bochni. Wyróżnienie otrzymały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 24 im. Krakowskiej Straży Pożarnej. Po wręczeniu nagród wszystkim uczestnikom festiwalu nadszedł czas
na pamiątkowe zdjęcia.

Organizator „Bajkolandii” pragnie podziękować Panu Edwardowi Biernackiemu – Prezesowi Małopolskiego Banku Spółdzielczego w Wieliczce, sponsorowi festiwalu. Serdeczne podziękowania należą się również Pani Marii Brożek z piekarni „Złoty Kłos” za pieczywo, które umiliło czas oczekiwania pomiędzy występami oraz Panu Wojciechowi Śliwie – właścicielowi sieci sklepów Paleo, który przekazał napoje dla uczestników przeglądu teatralnego.

Podziękowania kieruję do wszystkich uczestników festiwalu oraz opiekunów grup.

Opracowała: M. Kozłowska

Facebooktwittergoogle_plus