Uczymy się i bawimy w domu – propozycje zajęć rewalidacyjno – wychowawczych

Zabawy rozwijające/usprawniające motorykę małą:

  • Przygotowujemy większe pudełko kartonowe z wieczkiem, do którego przyklejamy uchwyt (np. plastikowy z czyścika kuchennego). Dziecko otwiera pudełko, wybiera jedną rzecz i zamyka pudełko. W pudełko umieszczamy ulubione rzeczy dziecka np. piłeczki – jeżyki, małe butelki sensoryczne (z wodą i cekinami/pomponikami), gąbki o różnych fakturach, kuleczki zapachowe umieszczone w woreczkach strunowych itp. Dziecko skupia wzrok na tych przedmiotach, potrząsa nimi, obserwuje zmiany w ich położeniu.
  • Rozmazywanie z dzieckiem po powierzchni lustra piany lub pianki do golenia przy pomocy dłoni. Można lustro położyć na ziemi.
  • Zapinanie kolorowych klamerek do prania na ubranie (np. na bluzę, spodnie) i ściąganie ich przez dziecko (bez pomocy lub z pomocą).
  • Zawijanie w papier – szary lub ozdobny ulubionej zabawki i wspólne rozpakowywanie.
  • Oglądanie książeczek z twardymi kartkami i/lub przyciskami – odwracanie po jednej kartce w książce.

Opracowała: M. Pacura

Facebooktwittergoogle_plus