Wiosenne Małopolskie Biegi Przełajowe 2019

Dnia 26 marca na stadionie KS „Borek” w Krakowie odbyły się Wiosenne Małopolskie Biegi Przełajowe. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół specjalnych z województwa małopolskiego, w tym również uczniowie naszej szkoły w składzie: M. Król, G. Urantówka, M. Minczak, J. Dymurski, D. Gawlik, F. Kasprzyk, K. Cąber, K. Kozub, W. Wojciechowska i A. Piecuch. W wyniku sportowej rywalizacji M. Król zajął 3 miejsce, j. Dymurski 6 miejsce, K. Cąber 9 miejsce, W. Wojciechowska 4 miejsce. Zawodnicy otrzymali medale, nagrody, a cała drużyna pamiątkowy dyplom.
Celem zawodów było propagowanie sportu, aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania sprawności fizycznej i stworzenie dzieciom sytuacji sprzyjających nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami z innych szkół oraz zdobywanie pozytywnych doświadczeń poprzez osiąganie sukcesów sportowych.
Drużynę do zawodów przygotowały oraz prowadziły: Beata Markowska i Magdalena Zakolska
Organizatorami turnieju byli: SOSW nr 6 w Krakowie, KS „Borek” i MSSS Sprawni Razem.

Opracowała M. Zakolska

Facebooktwittergoogle_plus