Konkurs „Wiosna z ortografią”

Różowe hiacynty, żółte tulipany i wietrzyk – żartowniś to wiosenne zjawiska, które towarzyszyły uczestnikom corocznego konkursu ortograficznego „Wiosna z ortografią”. Uczestnicy zmagali się nie tylko z pułapkami języka polskiego, ale stali się także znawcami polskich przysłów (gdyż „Jedna jaskółka wiosny nie czyni”) oraz perfekcyjnymi paniami i panami domu – sprawdziliśmy, kto zna się na porządkach i odkurzaniu. Zadaniom towarzyszyła dobra zabawa i na wszystkich twarzach pojawił się radosny wiosenny uśmiech! Dzielni mistrzowie ortografii uhonorowani zostali nagrodami, a na podium stanęli Daniel, Kinga i Grzegorz. Uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok. Konkurs przygotowały A. Romańska i K. Majcherczyk.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus