Dzieciaki Sadzeniaki

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkółce sadzenia roślin „Dzieciaki Sadzeniaki” zorganizowanej przez sklep Leroy Merlin Kraków – Bonarka. Zajęcia sprawiły wszystkim dzieciom ogromną frajdę! Akcja Dzieciaków Sadzeniaków rozpoczęła się od pytania córki jednego z pracowników Leroy Merlin:
– Tato, a co można jeszcze robić w sklepie Leroy Merlin???
To pytanie stało się impulsem do rozpoczęcia akcji, której celem jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin oraz rozbudzanie w nich zainteresowania przyrodą. W trakcie warsztatów wszyscy z zapałem sadzili w kolorowych doniczkach cebulki roślin (niektórzy wręcz całym sobą!). Teraz pozostaje nam pielęgnacja oraz obserwacja wzrostu posadzonej roślinki. Jesteśmy bardzo ciekawi jakie roślinki pojawią się za jakiś czas w naszych doniczkach?

Składamy serdeczne podziękowania pani Magdalenie Stępak oraz pani Marzenie Kwiatkowskiej z Leroy Merlin Kraków – Bonarka za przeprowadzenie warsztatów w naszej szkole!

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus