Z panią Melodią na ludową nutę

Wspaniała muzyczna zabawa z polskim folklorem – tak w skrócie podsumować można kolejne spotkanie z panią Melodią, która zaprosiła nas w cudowną podróż po różnych regionach etnograficznych Polski. Znaleźliśmy się w bajkowym świecie barwnych ludowych strojów (ach, ta łowiczanka!), tańców i piosenek. Czy może być coś wspanialszego niż zobaczyć wirujące w tańcu spódnice i kolorowe wstążki, usłyszeć przytupy i brzękadełka? Czym wyrazić zachwyt z zagranego przez trębacza krakowskiego hejnału? Dzięki naszym gościom poznaliśmy bliżej bogactwo i piękno zawarte w polskiej kulturze ludowej. Nauczyliśmy się wiele o nowych instrumentach muzycznych: akordeonie, skrzypcach i trąbce. Przy okazji zapamiętaliśmy nazwy najbardziej popularnych tańców ludowych: oberka, kujawiaka, krakowiaka i poloneza, którego na zakończenie spotkania wspólnie zatańczyliśmy na scenie. Przed nami wakacje i czas odpoczynku. Mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym Pani Melodia przybędzie ze swoim muzycznym orszakiem do naszej szkoły. Już dzisiaj zapraszamy!

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus