Cztery pory roku

W naszej szkole nie może zabraknąć rozwijania talentów plastyczno – technicznych i właśnie dlatego powstało kółko plastyczne, działające dwa razy w tygodniu. W zajęciach dodatkowych na stałe biorą udział dziewczynki z różnych klas, które w tym czasie są na szkolnej świetlicy. Nie można jednak odmówić udziału i tym uczniom, którzy mają ochotę się przyłączyć.
Uczniowie rozwijanie swojej twórczości zaczęli od tworzenia kalendarza z czterema porami roku. Była to bardzo długotrwała praca, ale z jakimi efektami! Aby wykonać taki kalendarz dziewczynki potrzebowały po cztery puste opakowania po płytach CD, klej, papiery kolorowe, bibułę, plasteliny i trochę fantazji. Na samym początku trzeba było wyciąć kontury drzew, następnie każdemu z nich wymyślić rodzaj liści zgodny z porami roku. Nie można było zapomnieć o śniegu w zimie, motylkach na wiosnę i pszczółkach w lecie. Oj, jaka była nasza radość, jak po potrzęsieniu pudełkami okazało się, że w jesieni liście z drzew spadają, a pszczółki i motylki naprawdę latają!

Opracowała: Beata Waśniowska

Facebooktwittergoogle_plus