Taniec w Skawinie

Jak co roku uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w programie artystycznym na Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych Szkolnictwa Specjalnego organizowanym przez SOSW im. Poczty Polskiej w Skawinie. Nasz występ – „Z tańcem przez wieki” – był mini-podróżą w czasie! Wspaniałe tancerki: Asia, Ada, Natalia i Iwonka oraz ich partnerzy: Tomek, Piotr i Marcin wykonali brawurowo pięć układów tanecznych. Program rozpoczynał stateczny taniec ze wstążkami wywodzący się ze średniowiecza. Następnie pokazaliśmy inne oblicze tej epoki – żywiołowe saltarello. Nasi tancerze zaprezentowali się również w barokowym menuecie, XIX-wiecznym walcu (ach, kto nie pamięta wzruszającego walca z „Nocy i dni”?) i współczesnym rock’n’rollu. Nasz występ był nagradzany spontanicznymi brawami w trakcie i wzbudził aplauz publiczności. Obdarowani nagrodami wróciliśmy do Wieliczki.

Grupę taneczną do występu przygotowały: A. Romańska, K. Majcherczyk, M. Zakolska, K. Płaneta, I. Niechciał.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus