Spotkanie z policjantem

W środę, 12 listopada 2014 roku gościliśmy w naszej szkole pana aspiranta Piotra Michniaka, policjanta Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Wspólne spotkanie zostało podzielone na dwie części: dla klas młodszych oraz starszych. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się na czym polega oraz jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało także umundurowanie i wyposażenie policjanta. Uczniowie mieli możliwość z bliska obejrzeć tarczę do zatrzymywania pojazdów czyli tzw. lizak drogowy, kajdanki, które bardzo chętnie zakładali na ręce oraz czapkę policyjną którą każdy uczeń mógł również przymierzyć. Jednak głównym celem przybycia Pana Policjanta była pogadanka na temat zachowania bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, bezpiecznym zachowaniu w czasie oczekiwania na bus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z busa. Pan Policjant uczulił także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów bezpieczeństwa podczas podróży samochodem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.
Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał serduszko ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa na drodze „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”, które według własnego uznania może wypisać i podarować osobie najbliższej, aby ta będąc w podróży pamiętała, że jest kochana, ma dla kogo żyć i dlatego powinna jeździć ostrożnie.
Serdecznie dziękujemy panu aspirantowi Piotrowi Michniakowi za miłe i pouczające spotkanie oraz zapraszamy ponownie do naszej szkoły.
Opracowała: Paulina Olipra

Facebooktwittergoogle_plus