Dzień Komisji Edukacji Narodowej

“Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi,
nauczyciel również czegoś się uczy.”
(P. Coelho)

Jak co roku 13 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie tańcem, śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie
i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Akademię rozpoczęła grupa najmłodszych uczniów, dla których był to szczególny dzień, gdyż po swoim występie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby. Chwilę później aula Kampusu Wielickiego zamieniła się w studio telewizyjne, a nasze uczennice, Natalia i Kinga wcieliły się w role prezenterek Wiadomości. Publiczność usłyszała wiele ciekawostek z życia szkoły, obejrzała relację z piekła, do którego trafiła grupa nauczycieli oraz prezentację gadżetów pomocnych w nauczycielskiej pracy. Nie mogło zabraknąć szkolnych Oscarów, które jak zwykle przyjęte zostały z dużym poczuciem humoru. Po ,,oscarowej gali’’ powróciliśmy wspomnieniami do wakacji i z przyjemnością obejrzeliśmy filmową relację z ,,Wakacyjnych harców’’. A na końcu nastąpiło ogłoszenie wyników szkolnego konkursu na ,,zwierzaka – cudaka’’ i niecierpliwie oczekiwane przez uczniów rozdanie dyplomów i nagród.

Opracowała: A.Romańska

Facebooktwittergoogle_plus