Przepis na pizzę

Pierwszym kulinarnym zadaniem dla uczniów klasy 1LA było przygotowanie pizzy. Najwięcej radości wszystkim dzieciom sprawiło wyrabianie ciasta oraz układanie składników na swoim kawałku pizzy. A było w czym wybierać: kiełbaska, ser żółty, pomidory, papryka, pieczarki, cebula, czosnek, oliwki….
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji, a wszystkim wielbicielom włoskiego przysmaku prezentuję przepis na ciasto, które zawsze się udaje.

 

Składniki na ciasto (spód) do pizzy (2 spody o średnicy ok. 30-25 cm):
3 szklanki mąki pszennej
1 łyżeczka soli
przyprawy do smaku (oregano, bazylia i słodka papryka)
0,5 szklanki ciepłej wody + 0,5 szklanki ciepłego mleka
30-40g świeżych drożdży
3 łyżeczki oliwy z oliwek lub oleju
1-2 łyżki cukru (nie bać się, że wyjdzie słodkie – potrzebny do wyrośnięcia drożdży)
szczypta soli
Mąkę wsypujemy do wcześniej przygotowanej miseczki. Drożdże rozdrabniamy do szklanki i zalewamy letnim mlekiem z wodą i cukrem – mieszamy dokładnie aż do całkowitego rozpuszczenia. Zawartość szklanki wlewamy do naczynia z mąką, dodajemy sól oraz olej. Całość dokładnie rozrabiamy (około 10-15 minut) aż do uzyskania odpowiedniej gęstości. Ciasto na pizze jest dobrze wyrobione gdy nie przykleja nam się do dłoni i jednocześnie nie jest za suche (pozwala się łatwo formować). Miseczkę z ciastem odkładamy w ciepłe miejsce do wyrośnięcia.
Wyjmujemy ciasto z miseczki, lekko ugniatamy i dzielimy na dwie części – ciasta wystarczy na dwie blachy o średnicy 30-35 centymetrów. Następnie równo rozkładamy na wcześniej posmarowane margaryną blachy.
Nie możemy również zapomnieć o uformowaniu charakterystycznych „boczków”. Ciasto smarujemy sosem pomidorowym – mniej wymagający mogą posmarować ketchupem. Następnie wykładamy wcześniej przygotowane dodatki, posypujemy startym serem i przyprawami. Całość wstawiamy do piekarnika na okres 20 minut – temperatura w przedziale 180 – 200 stopni.

Opracowała: M. Kozłowska

Facebooktwittergoogle_plus