II Międzyszkolny Turniej Ringo

II Międzyszkolny Turniej w Ringo już za nami. Mieliśmy okazję gościć znakomite drużyny SOSW nr 3 z ul. Praskiej, SOSW nr 6 z ul. Niecałej, SP i Gimnazjum nr 71 z Nowej Huty. Naszą szkołę w kategorii Szkoła Podstawowa reprezentowali: Wiktoria Wojciechowska, Mateusz Minczak, Franciszek Kasprzyk oraz Daniel Gawlik. Gimnazjum: Patrycja Juszczyk, Marcin Król, Grzegorz Urantówka oraz Patryk Front.
Zawody przebiegały w iście mistrzowskim stylu. Długie wymiany, przemyślane rzuty, pełne poświęcenia pady, dawały obraz dużej zaciętości i wyrównanego poziomu. Tak wysoki poziom gry, wzbudzał aplauz i ogromne zainteresowanie kibiców, którzy swoim zachowaniem mogliby pretendować do nagrody na najlepszego i najgłośniejszego kibica wśród wszystkich szkół.
W kategorii Gimnazjum reprezentacja gospodarzy nie zawiodła swoich Fanów i po niezwykle dramatycznym meczu zwyciężyła z drużyną z Niecałej 2:1, zdobywając pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Ringo na najbliższy rok. Drugie miejsce zdobyła SOSW nr 6 ( Niecała ) trzecie Gimnazjum nr 71 z Nowej Huty, a czwarte SOSW nr 3 ( Praska) W kategorii Szkoły podstawowej pierwsze miejsce wywalczyła szkoła z Praskiej. Drugie ponownie powędrowało do Szkoły z Niecałej, trzecie wywalczyli nasi reprezentanci szkoły, a czwarte zawodnicy z Nowej Huty.

Po taki widowisku tylko łza się w oku kręci, że na kolejne będziemy musieli czekać do przyszłego roku.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów turnieju Pani Beaty Markowskiej i Magdy Zakolskiej, których tytanicza praca przyczyniła się do organizacji turnieju i sukcesów naszych uczniów.
Dziękujemy również Panu Sebastianowi Chabowskiemu za profesjonalne sędziowanie. Panu Pawłowi Jedynakowi za pomoc w przygotowaniu turnieju i pracę fotografa. Dziękujemy sponsorom Panu Karolowi Nędzy oraz Panu Andrzejowi Bieniakowi.

Opracował: M. Mikołajczyk

Facebooktwittergoogle_plus