Dzień Nauczyciela

Obchodzony w naszej szkole 13 października Dzień Nauczyciela obfitował w atrakcje. W uroczystym nastroju rozpoczęto pierwszą w nowej szkole akademię. Na początku licznie zgromadzeni goście obejrzeli występ naszych małych bohaterów – uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej. Były wiersze, piosenki, a nawet tańce. Przejęci pierwszoklasiści pod opieką równie przejętych, a także wzruszonych wychowawczyń – P. Olipry, A. Znamirowskiej, M. Kozłowskiej i A. Lenart złożyli przysięgę i zostali pasowani na uczniów przez Panią Dyrektor Bożenę Prochwicz. „Być dobrym uczniem” ślubowali także uczniowie pierwszej klasy gimnazjum, ci jednak musieli najpierw odpowiedzieć na pytania dotyczące szkoły. Publiczność chętnie udzielała podpowiedzi, więc quiz nie okazał się bardzo trudny. Pani Dyrektor dokonała więc oficjalnego przyjęcia gimnazjalistów – w tym także uczniów klasy pierwszej gimnazjum życia i pierwszej klasy szkoły PP – w poczet naszej szkolnej braci.

Opracowała: Katarzyna Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus