Trzymaj formę

Trzymaj formę

W roku szkolnym 2016/2017 po raz czwarty nasza szkoła przystąpiła do udziału w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Trzymaj formę!” opracowanym z inicjatywy Głównego Inspektora Sanitarnego, jako realizacja zaleceń  strategii Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w zakresie diety, aktywności fizycznej i zdrowia oraz Narodowej Strategii opracowanej przez Instytut Żywności i Żywienia. Celem programu jest poprawa sposobu odżywiania i promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Realizacja programu oparta jest na metodzie projektu, dzięki której uczniowie wspólnie z nauczycielami, rodzicami i środowiskiem lokalnym, opracowują najlepsze i najciekawsze metody propagowania zasad zdrowego stylu życia zarówno w szkole i w rodzinie. Koordynatorem programu w naszej szkole jest pani Adrianna Kowalska. Dotychczas zrealizowane projekty to:

Trzymaj formę

W roku szkolnym 2017/2018 po raz piąty nasza szkoła przystąpiła do udziału w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Trzymaj formę” opracowanym z inicjatywy Głównego Inspektora Sanitarnego

czytaj

Ekspedycja smaków

Pod koniec października uczniowie klasy 6L wzięli udział w „Ekspedycji smaków” organizowanej w ramach programu edukacyjnego „Tesco dla szkół – Od uprawy do potrawy”.

czytaj

Śniadanie daje moc!

W ramach programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc” zdobywamy cenne informacje na temat zdrowego odżywania się. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.

czytaj

Piramida żywieniowa

16 listopada na zajęciach uczniowie z klasy VUB dowiedzieli się czym jest Piramida Żywienia oraz jakie produkty są niezbędne w codziennej diecie do prawidłowego rozwoju.

czytaj

Tajemnicze BMI

Specjaliści od zdrowego odżywiania, opisując sylwetkę czy przedstawiając propozycje diet i ćwiczeń, często używają różnych tajemniczych skrótów.

czytaj

Owocowo, smacznie i kolorowo!

Tak było na zajęciach kulinarnych, w których uczestniczyli uczniowie klasy 5L. W ramach szkolnego programu ,,Trzymaj formę” odkrywali tajemnice zdrowego trybu życia oraz moc działania warzyw i owoców.

czytaj

“Kulinarni Odkrywcy”- film konkursowy

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Tesco dla szkół – „Kulinarni Odkrywcy”. Zadaniem uczestników było nakręcenie krótkiego 2-minutowego filmiku, który w ciekawy i kreatywny sposób promować będzie główną ideę konkursu, jaką jest przekonanie wszystkich odbiorców, że gotowanie może być ciekawą przygodą.

czytaj